Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všechny cesty vedou do Itálie

 

Která jiná země nabízí zasněžené vrcholky hor, krásné rozlehlé pláže a tak bohatou historii?

Plánujete-li dovolenou, při které si můžete dopřát odpočinek, ale zároveň se nikdy nebudete nudit, pak právě Itálie je zemí pro Vás. Pro milovníky zimních sportů, lenošení na pláži, procházek napříč historii či přinejmenším výborné domácí kuchyně a vína, je Itálie tím pravým.

Italská „rodinná“ atmosféra

 

Jet do Itálie znamená pro Středoevropana dostat se poměrně v krátkém časovém úseku do jiného časoprostoru. Středoevropan, který je spíše navyklý neprojevovat se v kontaktu s jinými příliš emotivně, je najednou vystaven skutečnosti, že život se v Itálii žije v souladu s vnitřním prožíváním, a to pořád, všude a bez ohledu na následky. Možná proto mají v Itálii stále ještě tak velký význam širší rodiny, jejich soudržnost. Všichni o sobě vědí všechno, pomáhají si, rodinné vztahy se řeší v rámci celé rodiny, nic se neskrývá. Děti tam nejsou tolik trestány, mohou si dovolit cokoliv, často máte pocit, že jsou drzé. Oproti Vašim dětem si dovolují to, co Vy byste již dávno potrestali. Je pravda, že prakticky pořád je slyšet dětský pláč a křik větších dětí, kterým se dovoluje chovat se hlučně, energii vybít a nepotlačovat.

Vše pro turistu

 

Je pravdou, že Italové se zejména tam, kde je turistický ruch jediným zdrojem jejich obživy, tedy v hotelích, restauracích a přímořských oblastech, trochu přizpůsobili mentalitě turistů. Emocionalita jde trochu stranou, protože i oni se řídí heslem „Náš zákazník, náš pán“. Tak se nenechte odradit. Přizpůsobí se Vám, a pokud si chcete povídat a být sdílní, rádi Vás přijmou. V opačném případě Vás ponechají Vašemu klidu.

Města a místa

 

Náš průvodce je opravdu velice obsáhlý. Nejoblíbenější lokality Itálie jsou:

 

Benátky, Bibione, Caorle, Catania a Etna, Florencie, Ischia, Janov, Lago di Garda, Lignano Sabbiadoro, Livigno, Miláno, Neapol, Pompeje a sopka Vesuv, Rimini, San Benedetto del Tronto, Terst, Scalea

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář