Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika poloostrova Gargáno

 

Gargáno leží na jiho východě Itálie. Poloostrov je hustě zalesněný, najdete zde skalnaté pastviny, háje tisu a to vše je propojeno mnoha turistickými stezkami.
Jednotlivá letoviska a městečka jsou rozmístěna podél pobřeží.

Gargáno Itálie

 

Gargáno rozhodně není zapadlá část Itálie, jedná se o chloubu Itálie a Gargáno je někdy považováno dokonce za nekrásnější oblast. To co dělá Gargáno tak malebným jsou hlavně přírodní scenérie a kontrast mezi lesy a vodou.


Gargáno je magické místo, tento poloostrov na špičku italské boty je součástí Pugliaa(Apulia) je různorodý jak z hlediska polohy, tak kultury.
Region nabízí překvapivě bohaté kulturní dědictví. Najdeme zde pozůstatky z prehistorického osídlení, hrady, katedrály.

Za návštěvu určitě stojí např. Monte San´t Angelo – jeden z největších kostelů středověku.

 

Gargáno

 

Srdcem regionu Gargáno je Národní park Gargáno, který se svažuje k Jaderskému moři, kde najdeme nádherné vápencové útesy. Pláže jsou většinou menší s krásným bílým pískem.

Pokud jste spíše obdivovateli měst a architektury, nenechejte si ujít návštěvu Peschici nebo Vieste a unášejte se romantikou místního kraje.


Gargáno – symboly a specifika


Pokud jste gurmáni, určitě si přijdete na své. Gargáno je přímořský region a tak nemůžou chybět v jídelníčku především mořské plody čerstvě vytažené z Jaderského moře. Symbolem regionu jsou olivové háje a vinice, které se rozprostírají na svazích regionu Gargáno.

Olivy Gargáno

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář